Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Dokładnie o północy z 31 marca na 1 kwietnia - Radio Lublin rozpoczęło nadawanie sygnału w technologii cyfrowej DAB+.

 

Dzisiaj proponujemy między innymi trochę dobrego, krajowego grania. Swój najnowszy album zaprezentuje J.D.Overdrive a na naszej antenie zadebiutuje Mr.Pollack. Powrócimy także do nagrań Adrenaline Mob.

W 'Halo Kultura': rozmowa z Maciejem Karpińskim - autorem książki „Maria i Paula. Miłość geniuszy”, która opowiada historię romansu Marii Curie i wybitnego fizyka Paula Langevina.

W programie między innymi powiemy o eksporcie gęsiego puchu. Odwiedzimy też Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Kijanach, w powiecie łęczyńskim,

Jedziesz samochodem do pracy? A może zabierzesz też sąsiada? Środowisko skorzysta na mniejszej liczbie aut w centrum miasta - twierdzą inicjatorzy lubelskiej akcji, która zakłada podwożenie do pracy, szkoły lub na uczelnię.

LGBT Film Festiwal - wokół tego wydarzenia, które startuje dziś w Lublinie, powstało sporo kontrowersji. Czy słusznie? O wydarzeniu opowie Dorota Stochmalska z Centrum Kultury w Lublinie.

Świadomy użytkownik języka musi pamiętać o wielu normach językowych. Czy musi o nich pamiętać także pisarz? O tym porozmawiam ze znakomitym twórcą lubelskich retrokryminałów, Marcinem Wrońskim (na zdj.).

Gdy Pani Teresa była podlotkiem, śpiewała, tańczyła i zdobywała nagrody. Marzyła o karierze scenicznej, która zdawała się być na wyciągnięcie ręki. Życie jednak potoczyło się inaczej i los na długie lata odebrał jej głos, a wraz z nim...

Dziś Noc Konfesjonałów • 

Wiadomości    Dodano: 2013-03-29 12:37

W Lublinie odbędzie się dziś Noc Konfesjonałów. Od godziny 21 do północy będzie można się wyspowiadać.

Akcja jest adresowana, zarówno do przyjezdnych, którzy odwiedzą w czasie świat Lublin, jak i tych, którzy nie mają wcześniej czasu pojednać się z Bogiem, lub zwlekają z tą decyzją - mówi ksiądz Ryszard Podpora z kurii metropolitalnej w Lublinie... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Poza archikatedrą, w nocy konfesjonałów biorą udział : bazylika Dominikanów, kościół Świętego Ducha i kościół Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu, kościół św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej, kościół „Powizytkowski” przy ul. Narutowicza, kościół Karmelitów przy ul. Świętoduskiej oraz kościół akademicki KUL przy al. Racławickiej.
Pełna lista świątyń znajduje się na stronie internetowej kurii: www.diecezja.lublin.pl.

JZoń

Fot. Przykuta /wikipedia/Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.