Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Jaś Karwowski, chory na groźny nowotwór dziecięcy - siatkówczaka, poleciał na leczenie do Stanów Zjednoczonych. W środę, 14 stycznia szczęśliwie wylądował w USA. Czuje się dobrze.

Zimowe granie na balladową nutę w związku z porą roku oraz słynni perkusiści rockowi a propos filmu 'Whiplash' (po polsku – „Trzaskawka”).

Mimo przeziębienia wielu z nas pojawia się w pracy. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest dobry pomysł, ale w wielu przypadkach jesteśmy do tego zmuszeni.

Trwają przygotowania do nałęczowskiej odsłony wystawy Kuby Szymańskiego pt. 'Spotkania'.

W dzisiejszym programie między innymi powiemy o tym, co kryją w sobie żółte sery i czym różnią się poszczególne rodzaje dostępne w sprzedaży.

Dziś w audycji Reportaż Cafe zaprezentujemy Państwu kolaż dźwiękowy z cyklu 'My u nas na dzielnicach', dotyczący historii dzielnicy Tatary.

Już w poniedziałek m.in. w woj. mazowieckim rozpoczynają się ferie zimowe. I choć nasze dzieci rozpoczną ferie zimowe za dwa i pół tygodnia, to już dzisiaj warto pomyśleć o tym, jak zorganizować ich czas, zwłaszcza gdy nigdzie nie zamierzamy...

W „Nocy aligatorów” pojawi się sporo nagrań z kręgu klasycznego, współczesnego rocka rodem z Niemiec. W drugiej części będzie dominować klasyka rocka Lynyrd Skynyrd, Tool (na zdj.), Pink Floyd, Led Zeppelin, Captain Beefheart, The Eagles.

Dzień św. Patryka w Lublinie

Wiadomości    Dodano: 2007-03-17 14:59 | Aktualizacja: 2015-01-15 04:40

Dziś Dzień św. Patryka, święto narodowe Irlandii. Lublinianie spotkają się z tej okazji pod ratuszem, na zaimprowizowanej 'zielonej wyspie'.

Tuż przed zmrokiem, o 17.45 ratusz zostanie oświetlony na zielono, a wśród zgromadzonych lublinian pojawi się tajemnicza postać rodem z irlandzkich mitów - niejaki Leprechaun. Na spotkanie z tym złośliwym i uwielbiającym figle osobnikiem organizatorzy radzą się dobrze się przygotować. Konieczny jest choćby niewielki element zielonego koloru w ubraniu. 
    Czuwająca nad całym wydarzeniem kancelaria prezydenta Lublina przygotowała ponadto liczne atrakcje dla ducha i ciała, czyli irlandzkie przekąski serwowane przez jeden z lubelskich irlandzkich pubów, pokazy irlandzkiego tańca oraz konkursy.

LeW

Radio Lublin przez internet