Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przez cały  grudzień Radio Lublin będzie obdarowywało Słuchaczy atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs na antenie Radia Lublin od środy (17.12) do wtorku (23.12).

W najbliższej audycji „Przyszłość Ukrainy” usłyszmy relację ze spotkania Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z przedstawicielami społeczności ukraińskiej mieszkającej w województwie lubelskim, studentami z Ukrainy, ludźmi kultury.

W programie o CH.H. Andersenie, który mimo pierwszych skojarzeń wcale nie był pisarzem dla dzieci, o książkach, które warto położyć po choinkę i o literackiej magii świąt.

Ostatnie przygotowania do Wigilii i szykowanie paczek dla rodzin, które pod opiekę wzięła akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W studiu pojawią się wolontariusze pracujący w sztabach i magazynach, w tym Iwona Łysakowska z Towarzystwa Przyjaciół...

Kiedyś było sztuką o własnej naukowej nazwie - epistolografia. Dziś najwyraźniej zanika.

Mały Jaś Karwowski walczy z ciężką chorobą i aby mieć szansę wyzdrowienia potrzebuje Państwa pomocy.

Rozmowa z Iloną Skibińska-Fabrowską(na zdjęciu), dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie...

Cykl warsztatów wielkanocnych rozpocznie... nauka robienia palm

Wiadomości    Dodano: 2012-03-12 07:22

Rozpoczynają się zajęcia w lubelskiej Akademii Sztuki Ludowej. Tegoroczne otwiera cykl warsztatów wielkanocnych. Uczestnicy kursów pod okiem twórczyń ludowych z różnych regionów Polski będą wykonać palmy i pisanki.

Dziś i jutro 'profesurę' w Akademii powierzono reprezentantce Lubelszczyzny - Wiesławie Kucharzyk. Artystka wykonuje tradycyjne palmy. To różnorodne kompozycje z suszonych traw, kwiatów, bukszpanu i wielu innych ciekawych roślin. Twórczyni każdego roku wzbogaca swoją ofertę. Ogromną popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, cieszą palmy przypominające 'wielkanocne zwierzątka': zajączki i kurczaki. Takie ozdoby powstaną w siedzibie Akademii - Galerii Sztuki Ludowej na Starym Mieście.
Mniej zdolnym pozostają zakupy na towarzyszącym warsztatom kiermaszu wielkanocnym.

MJan

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.