Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Na cztery lata więzienia skazał Sąd Rejonowy w Świdniku Witolda B. - byłego policjanta, który w podlubelskiej Wólce śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych 19-letnią kobietę.

Agnieszka Kłos mówi, że się spóźniła na tę historię. Świadkowie, byli więźniowie Auschwitz - Birkenau odchodzą. Czy zdąży zadać wszystkie pytania?

Media społecznościowe: zagrożenia i możliwości. W programie między innymi o rosnącej roli mediów społecznościowych w działaniach organizacji pozarządowych, opowie Ilona Dąbrowska, doktorantka w Zakładzie Dziennikarstwa na Wydziale Politologii...

Dzisiaj bodajże po raz pierwszy w naszej audycji zagości kapela z Belgii - Diablo Blvd. Ponadto między innymi powrócimy do płyt egzotycznych metalowców z Iranu i Japonii.

W programie 'Halo Kultura': Tomasz Tinc z CD PROJEKT RED o najnowszej edycji gry „Wiedźmin”, Anna Kalita z Lubelskiego Teatru Tańca o weekendzie z tańcem współczesnym w Centrum Kultury w Lublinie, Krzysztof Komorski zastępca Prezydenta Lublina o...

Do japońskiego miasta Yamaguchi wyruszyli z Warszawy polscy cykliści. Celem wielkiej dziewięcioetapowej rowerowej sztafety jest skautowe jamboree - światowy zlot harcerzy, który odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lipca.

W Lublinie przybywa urządzeń umożliwiających bezpłatny dostęp do Internetu. Liczba tzw. hot-spotów rośnie, bo wydaje się, że zapotrzebowanie stale się zwiększa. Trudno nam dziś wyobrazić sobie dzień bez sprawdzenia poczty, przejrzenia...

Cykl warsztatów wielkanocnych rozpocznie... nauka robienia palm

Wiadomości    Dodano: 2012-03-12 07:22

Rozpoczynają się zajęcia w lubelskiej Akademii Sztuki Ludowej. Tegoroczne otwiera cykl warsztatów wielkanocnych. Uczestnicy kursów pod okiem twórczyń ludowych z różnych regionów Polski będą wykonać palmy i pisanki.

Dziś i jutro 'profesurę' w Akademii powierzono reprezentantce Lubelszczyzny - Wiesławie Kucharzyk. Artystka wykonuje tradycyjne palmy. To różnorodne kompozycje z suszonych traw, kwiatów, bukszpanu i wielu innych ciekawych roślin. Twórczyni każdego roku wzbogaca swoją ofertę. Ogromną popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, cieszą palmy przypominające 'wielkanocne zwierzątka': zajączki i kurczaki. Takie ozdoby powstaną w siedzibie Akademii - Galerii Sztuki Ludowej na Starym Mieście.
Mniej zdolnym pozostają zakupy na towarzyszącym warsztatom kiermaszu wielkanocnym.

MJan

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.