Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Chełm z mapą zagrożeń • 

Wiadomości    Dodano: 2016-09-30 18:26 | Aktualizacja: 2016-09-30 18:13

Możemy wiedzieć, czy naszej okolicy jest bezpiecznie. Możemy reagować na zagrożenia. Możemy mieć wpływ na pracę policji. Jak? Zgłaszając niebezpieczne miejsca, które zostaną naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń. W naszym województwie mapa aktywna jest od paru tygodni. Czy się sprawdza?

Na mapie w Chełmie i okolicach pojawiło się już wiele punktów informujących o zagrożeniach. To informacje pochodzące od ludzi, którzy takie zagrożenia dostrzegają. Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

- Osoby zainteresowane zgłoszeniem wszelkiego rodzaju zagrożeń mogą to uczynić osobiście, korzystając z zasobów serwisu internetowego pod nazwą Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce - informuje rzecznik chełmskich policjantów aspirant Ewa Czyż. - Po zapoznaniu się z regulaminem, należy nanieść na mapie miejsce zagrożone oraz wskazać konkretną kategorię tego zagrożenia. Zadaniem policjantów jest weryfikacja tych zgłoszeń. W przypadku ich potwierdzenia będą podejmowane działania, które będą miały na celu ich eliminację, jak też zapobieganie im.

Zgłoszeń jest niemało. – Przyjęliśmy już ponad 40 zgłoszeń, dotyczących m.in. niewłaściwej infrastruktury drogowej, przekraczania prędkości, nieprawidłowego parkowania, złej organizacji ruchu, zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt – wylicza Ewa Czyż. - Dodam, że były również zgłoszenia, które nie dotyczyły ruchu drogowego – chodziło o grupowanie się małoletnich oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Część z tych zgłoszeń został potwierdzona, część – nie, a część jest jeszcze na etapie weryfikacji. Jedną z kategorii zagrożeń na mapie bezpieczeństwa są również nielegalne rajdy samochodowe.

Krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa znaleźć można na stronie policji.

MMaj (opr. DySzcz)

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.