Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Organizacje pozarządowe z Lublina, zajmujące się uchodźcami i cudzoziemcami, są jednymi z najlepszych w Polsce. Niemniej potrzebują wsparcia, szczególnie mediów.

Byli jednym z pierwszych, choć jeszcze nieformalnych stowarzyszeń, działających w Polsce w latach osiemdziesiątych. Fundusz Inicjatyw Społecznych - bo o nim mowa - obchodził 30-lecie działalności.

W programie między innymi powiemy o akcji 'bezpieczne wakacje' w Woli Gałęzowskiej koło Bychawy. 

Co roku w Polsce tonie po kilkaset osób. Według danych Policji, najczęściej przyczyną takich zdarzeń są: kąpiel w miejscu niestrzeżonym, nieostrożność podczas przebywania nad wodą i łowienia ryb. Najwięcej wypadków tonięcia notuje się w...

Od 29 czerwca, od godziny 9:00 do 15:00, Radio Lublin zaprasza na 'Letnisko'! Chcemy Państwu zaproponować odpoczynek przy specjalnie dobranej muzyce na lato i konkursach, zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku. W inauguracyjnym programie rozmawiamy...

Czy rowerzyści z Lublina, Łęcznej, Zamościa i innych miast Lubelszczyzny będą korzystać z powstającego Szlaku Rowerowego Polski Wschodniej Green Velo? Rozmawiamy o tym w poniedziałkowej 'Akademii aktywnych, razem z Piotrem Kitlińskim zapraszając...

W 'Historii bez patyny' zapraszamy do wysłuchania reportażu Mariusza Kamińskiego pt. 'Wyścig'. Bohaterem audycji jest Stanisław Grześ, którego wielką życiową pasją stały się motocykle.

Jest dobrze - mówią międzynarodowe nagrody i statystyka (w roku 2005 sprzedano 700 tysięcy biletów na polskie filmy, w 2014 - 11 milionów). Bitwa wygrana, ale co dalej?

Dzisiaj w związku z urodzinami znakomitego perkusisty Iana Paice'a (na zdj.) przypomnimy koncertowe nagrania Deep Purple i Whitesnake. Sięgniemy także do nagrań irlandzkiej grupy Crow Black Chicken.

Caritas wspiera Ukrainę • 

Wiadomości    Dodano: 2014-03-17 19:39

„Rodzina rodzinie” to wielkopostna akcja Caritas mająca na celu wsparcie potrzebujących rodzin ukraińskich z parafii z Św. Stanisława Kostki w Kołodziejówce.

Ich lista dostępna jest na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Obejmuje 93 pozycje - mówi Mateusz Jocek rzecznik lubelskiej Caritas... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Paczki do 20 kilogramów Poczta Polska wysyła za darmo. Każda musi zawierać dopisek „Dla Ukrainy”. Numerki zamiast adresów wprowadzono ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych. Nie mniej dzięki numerowi każda trafi do adresata Do numeru dołączony jest krótki opis rodziny, jaki Caritas otrzymała ze strony ukraińskiej.

CP

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.