Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

„Festiwal Reportażu w Lublinie” to pierwsza ogólnopolska impreza poświęcona reportażowi literackiemu. Między 11 a 13 maja w Radiu Lublin gościć będą wybitni polscy reportażyści i pisarze. Będą bohaterami spotkań autorskich, wezmą udział w...

1 maja 2016 r. rozpoczynamy część konkursową dwunastej edycji festiwalu „Solo Życia”!

Wspomnimy kwiecień z M.Davisem oraz ubiegłotygodniowy koncert w Lublinie M.Katche. Posłuchamy nowej muzyki M.Fortuny, a także piosenek z właśnie wydanego przez Polskie Radio podwójnego albumu W.Warskiej, zaś - na zakończenie, jak zwykle w tym roku -...

Dwie godziny niezwykłych atrakcji i co najmniej 110 powodów, by przyjść 3 maja na plac Fryderyka Chopina w Puławach!

Zostali zesłani na Syberię, potem wraz z armią Andersa przeszli szlak, by trafić do Afryki, a potem do Anglii. W tej tułaczce towarzyszyły im ważne dokumenty i zdjęcia, dzięki którym mieli nadzieję odzyskać opuszczony majątek.

W każdą niedzielę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W niedzielne popołudnie jak zwykle zaprezentujemy fragmenty najciekawszych albumów ostatnich tygodni (między innymi Tima Buckleya , Erica Bella i Birdy) a także przypomnimy nagrania sprzed lat, nieco zapomniane ale na pewno warte odkurzenia.

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

 

W najbliższej audycji 'Przyszłość Ukrainy' dziennikarka (obecnie pracująca w Polsce) Marharyta Sytnyk - korespondentka telewizji 1+1 i Ukraine Today opowie o szczegółach i specyfice pracy korespondenta.

Caritas Ukrainie

Wiadomości    Dodano: 2014-03-09 15:16

Caritas Polska, w tym Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarnie włącza się w pomoc Ukrainie. W ramach Jałmużny Wielkopostnej ruszyła z akcją 'Rodzina-Rodzinie'.Chodzi o zmobilizowanie Polaków do wysyłania paczek poszkodowanym i ubogim rodzinom ukraińskim.

Niebawem na stronie internetowej Caritas dostępna będzie lista parafii ukraińskich wraz z wykazem rodzin potrzebujących wsparcia i opisem sytuacji. Ze względu na ochronę danych osobowych na Ukrainie, do każdej rodziny zostanie przyporządkowany numer. Przygotowaną paczkę będzie należało odesłać zaadresowaną na imię i nazwisko proboszcza parafii z podaniem numeru rodziny. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Poczty Polskiej paczki o wadze do 20 kilogramów będzie można wysłać za darmo. Każda taka paczka musi zawierać dopisek ''Dla Ukrainy''. Wszystkie dary – żywność o przedłużonej ważności, ubrania, przybory higieniczne można również dostarczyć do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al.Unii Lubelskiej w Lublinie.

CP

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.

Wiadomości


Sonda dnia

Głosuj na książkę reporterską 2015 roku: