Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Jaś Karwowski, chory na groźny nowotwór dziecięcy - siatkówczaka, poleciał na leczenie do Stanów Zjednoczonych. W środę, 14 stycznia szczęśliwie wylądował w USA. Czuje się dobrze.

Czy polski nastolatek ma dwie lewe ręce do wszystkiego? Znakomicie radzi sobie przed ekranem komputera, ale z pracami domowymi jest znacznie gorzej.

W programie 'Bez makijażu' podsuniemy pomysł na piątkowy obiad: sprawdzimy jak ten posiłek wygląda zazwyczaj w Tel Awiwie. Nasi eksperci doradzą, w jaki sposób najlepiej inwestować zaoszczędzone pieniądze - czy giełda jest ryzykownym, czy dobrym...

Organizacja pozarządowa to może być dobry pomysł na rozpoczęcie i rozwijanie kariery zawodowej, szczególnie w województwie lubelskim, twierdzi Marzena Bichta, kierownik Biura Karier UMCS i opowie o szkoleniach, z jakich można skorzystać.

Jak zwykle piosenki nie z pierwszej ręki, a wśród nich m.in. 'obce' utwory w repertuarze Czesława Niemena, muzyczne zapożyczenia Rolling Stonesów, Gov't Mule (wraz z Johnem Scofieldem) zmierzające w stronę jazzu, a także interpretatorzy utworów...

W dzisiejszej audycji z cyklu „Piątek na czasie” funkowi (?) goście z Puław czyli grupa Yummy Mummy, wrócimy też to albumu 'The Moust Famous Man Nobody Ever Heard Of' autorstwa poznańskiego tria The Ploy. No i będzie można wygrać fajne płyty!

W dzisiejszym „Jaśku' przepisy na niespodzianki dla babci i dziadka, czyli wizyta małych kuchmistrzów z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”, wraz z panią Jolantą Palusinską, a po 9:00 spotkanie z Danielem Iwankiem (na zdj.) - mistrzem...

W programie premiera jednoaktówki Aleksandra Fredry 'Świeczka zgasła', opowiadającej o tym, co może się wydarzyć, kiedy pocztowa kareta spadnie z mostku do wody i dwojgu ludziom przyjdzie spędzić noc w leśnej chacie.

Dlaczego w styczniu dobrze jest słuchać kompozycji Händla? Opowie o tym prof. Marek Kęsik (na zdjęciu), który zaprosi także na koleje spotkanie do Dzielnicowego Domu Kultury Węglin.

 

6/7°C

Caritas Ukrainie

Wiadomości    Dodano: 2014-03-09 15:16

Caritas Polska, w tym Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarnie włącza się w pomoc Ukrainie. W ramach Jałmużny Wielkopostnej ruszyła z akcją 'Rodzina-Rodzinie'.Chodzi o zmobilizowanie Polaków do wysyłania paczek poszkodowanym i ubogim rodzinom ukraińskim.

Niebawem na stronie internetowej Caritas dostępna będzie lista parafii ukraińskich wraz z wykazem rodzin potrzebujących wsparcia i opisem sytuacji. Ze względu na ochronę danych osobowych na Ukrainie, do każdej rodziny zostanie przyporządkowany numer. Przygotowaną paczkę będzie należało odesłać zaadresowaną na imię i nazwisko proboszcza parafii z podaniem numeru rodziny. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Poczty Polskiej paczki o wadze do 20 kilogramów będzie można wysłać za darmo. Każda taka paczka musi zawierać dopisek ''Dla Ukrainy''. Wszystkie dary – żywność o przedłużonej ważności, ubrania, przybory higieniczne można również dostarczyć do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al.Unii Lubelskiej w Lublinie.

CP

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.