Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Wczoraj w Lublinie odbyły się wybory do Rad Dzielnic. Jaka była frekwencja? Co mieszkańcy sądzą o przebiegu głosowania?

Lubelscy seniorzy wrócili z ogólnopolskiej spartakiady seniorów z medalami. Złoto w slalomie gigancie przywiozła Elżbieta Pomorska. O sporcie, który jest niezbedy do zdrowego życia, powie wraz z Anną Kuszneruk i Małgorzatą Stanowską (na zdj.) z...

 W programie powiemy między innymi o skutkach wypalania traw dla środowiska. Na ten temat porozmawiamy z rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie Pawłem Duklewskim.

W poniedziałkowej 'Akademii aktywnych' relacja reporterska z szóstego, ostatniego w sezonie 2014-2015, pięciokilometrowego lubelskiego przełaju z cyklu 'City Trail'. Jak rozstrzygnęła się rywalizacja wśród pań, a także walka o dalsze miejsca wśród...

W 'Historii bez patyny' przypomnimy reportaż Mariusza Kamińskiego pt. 'Lubelski marzec '68''. Jest to opowieść o wydarzeniach marca 1968 roku w Lublinie.

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

15 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia rozpoczyna XIII edycję konkursu „Przebojem na antenę”. 

Marek Troszyński był gościem Łukasza Drewniaka podczas 'Bitwy o kulturę', jaka rozegrała się w Teatrze Starym w Lublinie pod hasłem 'W świecie hejtu'.

 

11/12°C

Caritas Ukrainie

Wiadomości    Dodano: 2014-03-09 15:16

Caritas Polska, w tym Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarnie włącza się w pomoc Ukrainie. W ramach Jałmużny Wielkopostnej ruszyła z akcją 'Rodzina-Rodzinie'.Chodzi o zmobilizowanie Polaków do wysyłania paczek poszkodowanym i ubogim rodzinom ukraińskim.

Niebawem na stronie internetowej Caritas dostępna będzie lista parafii ukraińskich wraz z wykazem rodzin potrzebujących wsparcia i opisem sytuacji. Ze względu na ochronę danych osobowych na Ukrainie, do każdej rodziny zostanie przyporządkowany numer. Przygotowaną paczkę będzie należało odesłać zaadresowaną na imię i nazwisko proboszcza parafii z podaniem numeru rodziny. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Poczty Polskiej paczki o wadze do 20 kilogramów będzie można wysłać za darmo. Każda taka paczka musi zawierać dopisek ''Dla Ukrainy''. Wszystkie dary – żywność o przedłużonej ważności, ubrania, przybory higieniczne można również dostarczyć do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al.Unii Lubelskiej w Lublinie.

CP

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.