Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Dotychczasowy prezes Andrzej Szwabe (na zdjęciu) i jednoosobowy Zarząd Polskiego Radia Lublin w nowej kadencji. Rada Nadzorcza naszej rozgłośni zakończyła trzeci etap konkursu na stanowisko prezesa.

Komisja preselekcyjna złożona z przedstawicieli Polskiego Radia zakwalifikowała do tego prestiżowego konkursu wyreżyserowane przez Marię Brzezińską słuchowisko pt. 'Świat nie jest dobry na serce'.

W programie słuchowisko na podstawie sztuki Jacka Getnera 'Monodramat na dwa głosy'. Jest to opowieść o komputerze i jego twórcy, którzy żyją w zamkniętej, odizolowanej rzeczywistości...

W dniach, w których Lublinem rządzi poezja, także tytułowe gitary nastroimy na poetycką nutę, a wśród wykonawców znajdą się m.in. L.Cohen (nowa koncertowa płyta), Mumford & Sons (także nowy album), S.Celińska (świetnie przyjmowane piosenki z...

O specjalnym wyróżnieniu na festiwalu w Cannes dla polskiego filmowca Bodo Koksa. O muzyce filmowej w rozmowie z kompozytorem Jozefem van Wissemem, który gościł w Teatrze Starym w Lublinie. I o przygotowywanej ekranizacji jednej z powieści autora...

'Wernisaże literackie Akcentu'

Po znakomitych, docenionych przez lubelską publiczność koncertach znanych wokalistów i zespołów m. in. Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej, Ani Dąbrowskiej, Czerwonych Gitar i Haliny Frąckowiak Radio Lublin przygotowało kolejny koncert w ramach...

W najbliższej audycji „Przyszłość Ukrainy” prezes Towarzystwa Ukraińskiego dr Grzegorz Kuprianowicz opowie o tradycji „Ukraińskiej Biesiady” – tradycyjnego spotkania społeczności ukraińskiej na Zielone Święta według tradycji wschodniej.

Caritas Ukrainie

Wiadomości    Dodano: 2014-03-09 15:16

Caritas Polska, w tym Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarnie włącza się w pomoc Ukrainie. W ramach Jałmużny Wielkopostnej ruszyła z akcją 'Rodzina-Rodzinie'.Chodzi o zmobilizowanie Polaków do wysyłania paczek poszkodowanym i ubogim rodzinom ukraińskim.

Niebawem na stronie internetowej Caritas dostępna będzie lista parafii ukraińskich wraz z wykazem rodzin potrzebujących wsparcia i opisem sytuacji. Ze względu na ochronę danych osobowych na Ukrainie, do każdej rodziny zostanie przyporządkowany numer. Przygotowaną paczkę będzie należało odesłać zaadresowaną na imię i nazwisko proboszcza parafii z podaniem numeru rodziny. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Poczty Polskiej paczki o wadze do 20 kilogramów będzie można wysłać za darmo. Każda taka paczka musi zawierać dopisek ''Dla Ukrainy''. Wszystkie dary – żywność o przedłużonej ważności, ubrania, przybory higieniczne można również dostarczyć do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al.Unii Lubelskiej w Lublinie.

CP

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.