Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przed dziesięcioma laty zmarł prof. Władysław Panas (na zdj.), jeden z filarów polonistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i jedna z legend polonistyki lubelskiej. Prof. Władysławowi Panasowi poświęcono sesję 'Intryga interpretacji' i...

Prawie 1,5 mln złotych kary nałożył kilka dni temu UOKiK na producenta znanej marki masła za fałszowanie masła tłuszczem roślinnym i wprowadzanie klientów w błąd.

Dziś w „Bez makijażu' spotkanie z psychologiem Moniką Baryłą, tuż po 9:00 - porozmawiamy o intuicji.

W programie między innymi powiemy o szkodliwym azbeście. Czym jest? Jakie ma działanie i wpływ na organizm ludzki i środowisko. A także jak z nim walczyć.

Kto wygrał w minioną sobotę Trzecią (nocną) Dychę do Maratonu? Jak zawodnicy walczyli z aurą na ulicach Lublina? Jak poradzili sobie z trasą biegacze - dziennikarze Radia Lublin?

W ‘Historii bez patyny’ zapraszamy do wysłuchania reportażu Mariusza Kamińskiego pt. ’Okruchy wspomnień’. Przez setki lat w Kurowie - małej miejscowości jakich wiele, Polacy i Żydzi stanowili wspólnotę.

Dyskusję o mariażu literatury i marketingu poprowadził w Teatrze Starym w Lublinie Łukasz Drewniak. Czy dzieło broni się samo, a współczesny pisarz może usunąć się w cień, jak chciał Flaubert? Czy musi zaistnieć w zbiorowej świadomości,...

Zapraszamy na nadzwyczajny koncert kolęd i pastorałek pt. Gospel Rain dla wolontariuszy i darczyńców akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Pierwszy koncert z cyklu 'Radiowa Lekcja Muzyki' odbył się 22 stycznia w Studiu Muzycznym Radia Lublin. Na widowni zasiedli uczniowie Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie, a wystąpił Szeligowski Brass Band VII pod dyrekcją Krzysztofa...

Bractwo im. Św. Brata Alberta apeluje o pomoc

Wiadomości    Dodano: 2007-12-10 21:21 | Aktualizacja: 2015-01-26 01:17

Organizacje zajmujące się pomocą społeczną apelują o pomoc. Przed świętami zgłasza się coraz więcej osób, a magazyny świecą pustkami. POSŁUCHAJ...

Lubelskie Bractwo imienia Brata Alberta rozesłało około 100 pism z prośbą o wsparcie, odpowiedziało 10 potencjalnych sponsorów. W tym okresie nie zapominajmy o tych, których los nie oszczędził - apeluje Agata Świąder z Bractwa imienia Brata Alberta:

POSŁUCHAJ... 

Wigilia w Bractwie jest planowana na 19 grudnia. Organizatorzy i wolontariusze mają nadzieję, że każdy z jej uczestników odejdzie ze świąteczną paczką. Potrzebne są przede wszystkim - trwała żywność i słodycze.

RMaj