Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

„Być jak prezydent” to projekt Radia Lublin skierowany do młodzieży, która w tym roku osiągnie pełnoletność i po raz pierwszy będzie mogła uczestniczyć w wyborach prezydenckich. Celem projektu było zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa...

Codziennie na antenie Radia Lublin o godzinie 8.45 (powtórka o 16.45).

Książkę Grażyny Lutosławskiej 'Jak Arni i Dobek ratowali świat' będą mogli Państwo usłyszeć już od poniedziałku o godzinie 11.45 na naszej antenie.

Krystyna Rybicka (na zdjęciu z Grażyną Lutosławską) prowadzi Galerię 31, która działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Łopacińskiego w Lublinie. Będzie gościem 'Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej'.

W programie zaprezentujemy pierwszą część słuchowiska Małgorzaty Żurakowskiej (na zdj.), opartego ma sztuce A. Abrahamowicza 'Pupil pupila'.

Polska, Polski, Polsce... w (nie tylko polskiej) muzyce rozrywkowej, a także... Lynyrd Skynyrd na dobę przed warszawskim koncertem.

Przed nami koncert z muzyką z serialu 'Czas Honoru'. Kompozytor Bartosz Chajdecki zdradzi szczegóły powstawania kompozycji, a reżyser i dyrygent Alan Urbanek opowie o wydarzeniu, które 3 maja wieczorem w Hali Targów Lublin.

W najbliższej audycji 'Przyszłość Ukrainy' artyści Filharmonii Ługańskiej Natalia i Jurij Kołomojcewy opowiedzą jak występują i tworzą poza nią. W czasie gdy jest zamknięta, wyjechali na zachód Ukrainy i tam występują.

Uczniowie i nauczyciele Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie wystąpili 16 kwietnia 2015 roku w Radiu Lublin z 'Radiową Lekcją Muzyki'.

Konkurs, który tradycyjnie odbywa się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kowalczyka, artystycznym kierunkiem Mieczysława Jureckiego oraz medialnym patronatem Radia Lublin, skierowany jest do uzdolnionych wokalnie uczniów...

Biała Podlaska bez elektrośmieci • 

Wiadomości    Dodano: 2013-06-16 11:43 | Aktualizacja: 2013-06-16 11:53

Biała Podlaska przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu ''Moje miasto bez elektrośmieci.'' Od lipca, w trzech punktach miasta, bezpłatnie będzie zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Punkty mają być zlokalizowane na targowiskach przy ulicy Przechodniej, Al. Tysiąclecia oraz w firmie Komunalnik.
- Będzie też możliwość odbioru elektrośmieci bezpośrednio w domach mieszkańców - mówi Grzegorz Skrzypczak z organizacji ElektroEko... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Głównym organizatorem akcji jest Organizacja ElektroEko. Jej działania będzie wspierać urząd miasta oraz firma Komunalnik. Dodajmy, że szkoły podstawowe, które wezmą udział w akcji otrzymają pomoce dydaktyczne. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie wydarzenia.

MaT

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.