Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

'BAZAREK' - słuchowisko Grażyny Lutosławskiej

'BAZAREK' - słuchowisko Grażyny Lutosławskiej

Na antenie Radia Lublin w niedzielę o godzinie 9.15 (powtórka o 17.30)

Na całym świecie targi warzywne położone są w miejscach, gdzie zbiegają się codzienne szlaki ludzi. Nie są spychane na peryferia - Monachijski Viktualienmarkt jest sercem miasta, przyciąga turystów i miejscowych. Targ warzywny w Grazu ma za kulisy barokową operę, a ten w Cambridge jeden z najstarszych i dostojniejszych uniwersytetów świata. Rynki, ryneczki, bazarki – spełniają swoją odwieczną funkcję, jako miejsce zakupów i spotkań. Tu przychodzi się po koperek i porozmawiać. O przepisie na lemieszkę, wyprawie na Marsa, ogrodzie z dzieciństwa, sposobie na drylowanie czereśni i tym na szczęście. Na bazarku spotykają się bohaterowie słuchowiska i światy, z których przychodzą.

Oto nasz radiowy 'Bazarek'.

Postanowiliśmy postawić w centrum stoisko z pietruszką.

A to jego bohaterowie:

Helena i Stanisław (w tych rolach Grażyna Jakubecka i Wojciech Dobrowolski) - małżeństwo z kilkudziesięcioletnim stażem. On chodzi w bonżurce i czyta gazety w Internecie. Ona na Internecie się nie zna, ale o świecie wie czasem więcej niż on. Bardzo się kochają. Lucjan (Michał Zgiet) - samotny starszy pan, któremu wydawało się, że to, co w życiu najważniejsze jest już poza nim. Co sprawia, że zmienia zdanie? Wiesława (Ilona Kolejda-Zgiet) - wszystko wie najlepiej, ale wcale nie jest przez to szczęśliwsza. Prowadzi blog. Spotykają się w każdą sobotę na osiedlowym bazarku, przy straganie pani Zosi (Teresa Filarska), obdarzonej zdrowym rozsądkiem i czule spoglądającej w stronę pana Lucjana. Pomaga jej i doradza synowa, Anka (Dorota Julianna Mościbrodzka).

Słuchowisko realizuje Jarosław Gołofit.„BAZAREK” - Słuchowisko Grażyny Lutosławskiej w wakacje

2016-07-02 10:04

W ciągu wakacji będą Państwo mogli ponownie posłuchać słuchowiska Grażyny Lutosławskiej pt. „Bazarek” - w każdą niedzielę o godzinie 9.15.
Zobacz archiwum