Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Nie będzie zakazu wjazdu TIR-ów do Lublina. Najnowsze badania natężenia ruchu wskazują, że na drogach w Lublinie jest mniej TIR-ów. 10% spadek ruchu tych pojazdów odnotowano również na drodze krajowej S17, na której niedawno Generalna Dyrekcja...

Młodzi artyści skupieni w Akademii Obywatelskiej, utworzonej przy Ośrodku 'Brama Grodzka - Teatr NN', postanowili niekonwencjonalnym projektem uczcić 25-lecie strajków w Lublinie.

Wczesnośredniowieczne grodzisko oraz otaczające je osady i cmentarzyska w Chodliku w gminie Karczmiska będą mogli obejrzeć internauci na ekranach komputerów już za kilka miesięcy.

Dziś m.in.: B.Guy w przeddzień nowej płyty, R.Waters tuż po wznowieniu zremasterowanej wersji albumu 'Amused To Death', ostatni, rozbudowany odcinek serialu o muzycznych inspiracjach twórczości Rolling Stonesów zatytułowanego 'Nawet Kamienie Mają...

W najbliższym programie opowiemy o urokach gminy Biszcza.

Sezon grillowy w pełni, ale ostrzegamy - Polacy popełniają wiele błędów, opiekając mięso czy inne produkty. Specjaliści do spraw żywienia przestrzegają, że błąd popełniamy już na początku, nie zwracając należytej uwagi na to, co kupujemy do...

Jak to jest być miss? Ile wysiłku kosztuje przygotowanie do konkursów piękności i po co w ogóle brać w nich udział?

 

22/23°C

Archiwum Państwowe w Zamościu udostępnia dokumenty w Internecie • 

Wiadomości    Dodano: 2013-07-15 13:44

Część zbiorów Archiwum Państwowego w Zamościu jest dostępna w Internecie. Za pośrednictwem serwisu www.szukajwarchiwach.pl Narodowego Archiwum Cyfrowego można odszukać akty urodzeń, małżeństw, zgonów.

- Jest 107 tysięcy skanów, a niebawem zasoby zwiększą się - mówi dyrektor archiwum, Andrzej Kędziora... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

W tej chwili akta obejmują lata 1876 -1893. księgi niektórych urzędów obejmują wpisy nawet z lat czterdziestych XIX wieku.

MLac

Fot. www.szukajwarchiwach.plWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.