Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Archiwum Państwowe w Lublinie udostępnia zbiory

Wiadomości    Dodano: 2014-01-10 12:52

Archiwum Państwowe w Lublinie rozpoczęło nowy rok udostępnieniem kolejnej części materiałów. To 650 tysięcy skanów z oryginałów i materiałów zmikrofilmowanych. Zostały opublikowane kopie cyfrowe ksiąg Trybunału Koronnego Lubelskiego i kopie ksiąg Grodzkich Lubelskich stanowiących cenne źródła historyczne.

Udostępniono skany i mikrofilmy akt stanu cywilnego 113 parafii rzymskokatolickich, ponad 130 parafii greckokatolickich oraz 26 parafii prawosławnych. Są one doskonałą pomocą do badań genealogicznych.
Pełny wykaz dokumentów opublikowanych przez Archiwum Państwowe w Lublinie znajduje się na stronie internetowej archiwum w zakładce zbiory online.
W trakcie działania portalu szukajwarchiwach.pl archiwum udostępniło już ponad milion 300 tysięcy skanów.

TSpi

Fot. www.lublin.ap.gov.pl


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.