Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Współczesne nagrania inspirowane wspomnieniami, a wśród wykonawców m.in. J. Cash, J. Mayer, wokaliści interpretujący wiersze J. Preverta (np. TSA, E. Clapton), a także przypomnienie grupy The Troggs w rocznice śmierci lidera R. Presleya.

Dziś po 23:00 na naszej radiowej antenie Izabela Kozłowska-Dechnik. Powędrujemy ścieżkami i dróżkami w najróżniejsze zakątki życia, smaku, kultury i radości z 'wędrowania'.

Seniorzy coraz lepiej radzą sobie w wirtualnym świecie. Chętniej sięgają po technologie będące dotąd domeną młodszych.

Na scenę Teatru Osterwy w Lublinie wrócił Szekspir.

 Czy zbudowanie rodzinnych więzi po latach rozłąki jest możliwe? Pani Małgorzata - bohaterka reportażu Anny Kaczkowskiej – wychowała się w rodzinie adopcyjnej.

 W programie o tym, co warto czytać dzieciom, co zrobić z niejadkami i jak przebrnąć przez pierwsze dni po powrocie z dzieckiem ze szpitala do domu, szczególnie jeśli debiutujemy jako rodzice.

 W pierwszej części Nocy Aligatorów sporo nagrań z kręgu podziemnej progresji (Charge, Madder Lake czy Haze).

Sesja trwa w najlepsze. Także w Wiecznym Studencie. Porozmawiamy więc z tymi, którzy studiują dwa kierunki.

 

1/2°C

Andrzej Gross o nowej polityce rolnej • 

Wiadomości    Dodano: 2013-07-16 21:00

Wspólna polityka rolna na lata 2014-20 ułatwi wspieranie małych gospodarstw rolnych - zapowiedział w Lublinie prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Andrzej Gross (fot.).

Takich gospodarstw jest w skali kraju około 70%. Priorytety Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uwzględnią w większym stopniu młodych rolników i tworzenie nowych miejsc pracy... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Priorytetem będzie też zintensyfikowanie wsparcia dla rolnictwa proekologicznego, którego zasięg w Polsce jest znacznie poniżej średniej unijnej, trzykrotnie niższy niż u naszych południowych sąsiadów i ośmiokrotnie niższy niż w Austrii.
Województwo lubelskie jest w obecnej perspektywie finansowej Unii na trzecim miejscu w kraju pod względem wykorzystywania środków z PROW-u, za Mazowszem i Wielkopolską.

JB

Fot. Jacek BieniaszkiewiczWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.