Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

60 lat Radia Lublin

60 lat Radia Lublin

Rozgłośnia Polskiego Radia w Lublinie w roku 2012 obchodzi 60-lecie swojej działalności. Jest to znakomita okazja do przypomnienia historii i dorobku instytucji, która przez 60 lat współtworzyła i opisywała rzeczywistość Lubelszczyzny. Jest to również okazja do przypomnienia i uhonorowania wybitnych postaci pracowników Rozgłośni, ale również uhonorowania najwierniejszych jego słuchaczy. Jubileusz 60-lecia Polskiego Radia Lublin składa się z szeregu działań antenowych i pozaantenowych.

1. „Jacy byliśmy” - to cykl 100 trzyminutowych audycji przypominających historię Polskiego Radia Lublin opartych na nagraniach archiwalnych oraz wspomnieniach pracowników, prezentujemy go w paśmie popołudniowych 'Aktualności' o godz. 17.25.

2. „Historia mojego Radia” - to cykl 60 trzyminutowych audycji prezentujących sylwetki najwierniejszych słuchaczy, mogą go Państwo usłyszeć w magazynie 'Bez makijażu' o 11.35.

3. „Benefis Polskiego Radia Lublin” (20.09.2012) - multimedialna prezentacja historii i współczesności Radia połączona z występami artystów, którzy byli są związani z rozgłośnią.

4. „Dni otwarte Polskiego Radia Lublin” - 21,22.09.2012 - pokazy otwarte dla mieszkańców Lublina, które umożliwią spotkania z najwybitniejszymi twórcami audycji kulturalnych, literackich, słuchowisk, reportaży oraz prezentację fragmentów wybitnych dzieł sztuki radiowej. Prezentacje połączone z festynem, podczas którego będą będą promować się gminy biorące udział w plebiscycie „Perły Lubelszczyzny” oraz instytucje od współpracujące z rozgłośnią.

Agata Koss-Dybała
Koordynator Jubileuszu

Współorganizatorem Jubileuszu 60-lecia Polskiego Radia Lublin jest Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin.

Patronat honorowy nad obchodami objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.


Partnerzy Jubileuszu 60-lecia Polskiego Radia LublinMiasto Lublin - www.um.lublin.pl

Spółka Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A. - www.lw.com.pl

Zakład Ceramiki Budowlanej EkoKLINKIER - www.ekoklinkier.pl

Zakłady Azotowe Puławy S.A. - www.zapulawy.pl

Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. - www.orlen.pl

Totalizator Sportowy - www.totalizator.pl

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego 'PZL-Świdnik' S.A. - www.pzl.swidnik.pl

EmiTel sp. z o.o. - www.emitel.pl

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie - www.krasnystaw.euSponsorzy Jubileuszu 60-lecia Polskiego Radia LublinLasy Państwowe - Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie - www.lublin.lasy.gov.pl

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek - www.spomlek.pl

Nałęczowianka Sp. z o.o. - www.naleczowianka.pl

Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie - www.ora.lublin.pl

POL-SKONE Sp. z o.o. - www.pol-skone.pl

'Uzdrowisko Nałęczów' S.A. - www.uzdrowisko-naleczow.com.pl

Wydawnictwo Arkady Sp. z o.o. - www.arkady.eu

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa SKOK Chmielewskiego - http://www.skok-chmiel.pl

Galeria Olimp - www.galeriaolimp.com.pl

Izba Notarialna w Lublinie -www.notar.plAgriconsul Rafał Stachura
przedsiębiorca, Prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka,
doradca Eroposła Wojciecha Olejniczaka do spraw rolnictwaPodczas Dni Otwartych Radia Lublin zaprezentują się:


60 lat Radia Lublin

 

Radio Lublin świętowało jubileusz 60-lecia

2012-09-22 19:05

Pamiątkowa tablica, udany benefis, kilkadziesiąt odznaczeń, orderów i podziękowań. Niemal 1300 dzieci, które w piątek odwiedziły naszą rozgłośnię, a także kilkuset dorosłych. Stoiska, konkursy i zabawy.


 

21-22 września - Na urodziny Radio Lublin otworzyło drzwi

2012-09-13 14:57

Festyn, gry, konkursy, zabawy, a także zwiedzanie radia - to wszystko w ramach drzwi otwartych rozgłośni regionalnej Polskiego Radia Lublin. Okazja to nie byle jaka, bo jubileusz 60-lecia.


 

60 lat Radia Lublin

2012-10-08 14:49

Rozgłośnia Polskiego Radia w Lublinie w roku 2012 obchodzi 60-lecie swojej działalności. Jest to znakomita okazja do przypomnienia historii i dorobku instytucji, która przez 60 lat współtworzyła i opisywała rzeczywistość Lubelszczyzny.


Zobacz archiwum