Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

4-7 września - Lublin - Europejski Festiwal Smaku: Warsztaty 'Smakuj Życie'

Co, gdzie, kiedy    Dodano: 2014-08-14 14:41 | Aktualizacja: 2014-09-04 15:41

Koncert węgierskiego zespołu Omega, prezentacje kuchni staropolskiej, jarmark z artykułami żywnościowymi z różnych stron świata - to główne atrakcje rozpoczynającego się dziś w Lublinie VI Europejskiego Festiwalu Smaku.

Na Starym Mieście i na deptaku w centrum Lublina stanie ponad sto straganów z żywnością zarówno regionalną, jak i pochodzącą z zagranicy, m.in. Niemiec, Bułgarii, Węgier, Turcji i Grecji. Organizatorzy zapowiadają duży wybór rozmaitego pieczywa, ciast, wędlin, przypraw, nalewek, serów, wina, przetworów z owoców i warzyw.  Na Starym Mieście prowadzone będą pokazy gotowania m.in. potraw staropolskich. Największą atrakcją ma być koncert węgierskiego zespołu Omega, który wystąpi z orkiestrą symfoniczną Uniwersytetu Marcina Lutra w Wittenberdze w widowisku typu światło i dźwięk 'Omega oratorium'. W programie festiwalu są też spektakle teatralne i wystawy fotograficzne.

Uroczyste i oficjalne otwarcie festiwalu dziś o 18.00 w Bramie Krakowskiej. Szósty Europejski Festiwal Smaku w Lublinie potrwa do niedzieli - 7 września.

TSpi

Patronat medialny - Polskie Radio Lublin.

Drugi rok z rzędu współorganizator Unlimited Centrum Szkoleń zaprasza w dniach 4 - 7 września na bezpłatne, otwarte Warsztaty Smakuj Życie. Przybędzie ponad 100 najlepszych lekarzy, specjalistów i trenerów nie tylko z kraju, ale i z Europy. Warsztaty z biznesu poprowadzi m.in. dr Paweł Fortuna - autor książki roku 2013 „Pozytywna psychologia porażki” oraz Piotr Majcherewicz – prezes zarządu Gruper.pl. O komunikacji bez przemocy w ramach spotkań z psychologii będzie opowiadał Ioannis Koulanis, a o zdrowej diecie i Kuchni 5 Przemian Bożena Żak-Cyran. Będą zajęcia taneczne oraz spotkania dla osób, którzy chcą być bardziej „eko”, a także dla tych, którzy chcą zwolnić tempo i doświadczyć nietypowych aktywności razem z Klubem SlowLife.

Szczegóły na www.warsztatysmakujzycieeuropejskifestiwalsmaku.wordpress.com.

/materiał nadesłany/


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.