Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

28.09.2014 'Wieczór literacko-muzyczny' •  

W Radiu    Dodano: 2014-09-27 17:58

Trzy siostry: Maria, Zofia i Eliza Pareńskie. Trzy muzy Stanisława Wyspiańskiego (Maryna i Zosia - pod własnymi imionami - zostały przez niego sportretowane w 'Weselu'). Dodajmy, że Zofia została żoną Tadeusza Boya-Żeleńskiego. To właśnie one są bohaterkami książki Moniki Śliwińskiej, zatytułowanej 'Muzy Młodej Polski', która została wydana przez Iskry zaledwie kilka dni temu.

Ciekawa opowieść o kobietach przełomu wieków, o świecie artystycznym pierwszej połowy XX wieku, pełna detali i smaczków z życia Pareńskich, Żeleńskich, Leszczyńskich, Rydlów, Przerwy-Tetmajera, Wyspiańskiego. Doskonała lektura przede wszystkim dla miłośników Młodej Polski i biografii. O swojej książce opowie Monika Śliwińska.

W audycji nie zabraknie informacji o specyfice nauczania języka polskiego jako obcego. Powiemy też o premierze książki Andrzeja Stasiuka 'Wschód', a w w konkursie do zdobycia dobra lektura od Wydawnictwa Czarnego.

Agnieszka Krawiec, zapraszam po 21.00.

A po 21.3o w 'Okienku literackim':

W tym roku przypada 135. rocznica uroczystych obchodów 50-lecia pracy twórczej Józefa Ignacego Kraszewskiego, które zgromadziły w Krakowie 11 tysięcy osób i trwały 7 dni. Jak wyglądało świętowanie i w jaki sposób upamiętniło je Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa - o tym opowie audycja.

Fot. iskry.com.pl.


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.