Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

28.05.2016 KALEJDOSKOP REGIONALNY Reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu” •  

Kalejdoskop regionalny    Dodano: 2016-05-25 20:43

„Panie ze dworu” to reportaż o tym, jak „Dom Nasutów” daje szansę zatrudnienia kobiet w swojej miejscowości. Fundacja Nowy Staw i Gminne Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej stworzyły Nasutowskie Przedsiębiorstwo Społeczne 'Dom Nasutów', które w sezonie zatrudnia nawet kilkadziesiąt osób.

Fot. www.nasutow.pl

Dlaczego województwo lubelskie nie jest zbyt aktywne w zakładaniu podmiotów ekonomii społecznej? Jakie są szanse na aktywizację zawodową długotrwale bezrobotnych, wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem? O tym w programie z udziałem gości: Grażyny Nowickiej, wiceprezes Domu Nasutów, prezes Gminnego Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Nasutowie w gminie Niemce; Sergiusza Kieruzela, prezesa Domu Nasutów i Małgorzaty Suprynowicz, specjalistki do spraw ekonomii społecznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Posłuchaj reportażu...Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Sobota tuż po 11.00 „Kalejdoskop regionalny” - tego warto posłuchać. Zaprasza Czesława Borowik.

„Kalejdoskop regionalny” powstał w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego pod nazwą „Ekonomia społeczna - drogowskaz rozwoju społecznego”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.


Zdjęcia: 6

  • 'Kalejdoskop regionalny': reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu”, fot. nadesłane
  • 'Kalejdoskop regionalny': reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu”, fot. nadesłane
  • 'Kalejdoskop regionalny': reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu”, fot. nadesłane
  • 'Kalejdoskop regionalny': reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu”, fot. nadesłane
  • 'Kalejdoskop regionalny': reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu”, fot. Paweł Błędowski
  • 'Kalejdoskop regionalny': reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu”, fot. Paweł Błędowski

'Kalejdoskop regionalny': reportaż Czesławy Borowik „Panie ze dworu”, fot. Paweł Błędowski
Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.