Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

27.08.2016 KALEJDOSKOP REGIONALNY Reportaż Czesławy Borowik „By oderwać łatkę” •  

Kalejdoskop regionalny    Dodano: 2016-08-24 12:29

W Chełmie jest taka instytucja, która przywraca na rynek pracy długotrwale bezrobotnych, wykluczonych społecznie. To Centrum Integracji Społecznej.

/fot. Czesława Borowik/

10 lat ciężkiej pracy zaowocowało tym, że pracodawcy nie boją się zatrudniać takich osób.

Ślepy zaułek długotrwałego bezrobocia, czyli jak łatwo do tego przyzwyczaić się i jak trudno z tego wyjść. Rola integracji i metody przywracania na rynek pracy.

W czym może pomóc Centrum Integracji Społecznej? Zapraszamy do słuchania audycji. Gośćmi programu będą: Cecylia Lorenc, Ewa Mikulska, Elwira Koszarna, Katarzyna Sokołowska dyrektor CIS-u w Chełmie, Jolanta Gierasimiuk dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Chełmie. Współgospodynią spotkania będzie Małgorzata Mądry - z-ca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Prowadzenie: Czesława Borowik.

Realizacja akustyczna reportażu: Jarosław Gołofit.

POSŁUCHAJ... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

/fot. DySzcz/

„Kalejdoskop regionalny” powstał w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego pod nazwą „Ekonomia społeczna - drogowskaz rozwoju społecznego”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.