Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

200 lat polskiej motoryzacji. Polak zbudował samochód 70 lat przed Daimlerem i Benzem • 

Wiadomości    Dodano: 2015-11-09 19:25 | Aktualizacja: 2015-11-09 21:45

Świętujemy 200-lecie polskiej motoryzacji. Na 70 lat przed Carlem Benzem pierwszy samochód na silnik parowy zbudował Polak, Józef Bożek z Cieszyna. 

 Udokumentował to i opisał, pochodzący z tej samej miejscowości, historyk motoryzacji i przemysłu Piotr Pluskowski. - Wynalazca miał bardzo pragmatyczne podejście do swych konstrukcji - mówił dziś na Politechnice Lubelskiej autor biografii Bożka... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

We wrześniu, w dwusetną rocznicę ulicznego debiutu pojazdu Bożka, na Pierwszym Kongresie Automobilowym w Cieszynie odbył się pokaz repliki pojazdu, wykonanej na podstawie rysunków i rycin przez Tomasza Siudzińskiego z Warszawy.
Piotr Pluskowski opowiadać będzie o Józefie Bożku i jego konstrukcjach także jutro: o 8.00 na Politechnice Lubelskiej a o 18.00 w Automobilklubie Lubelskim.

JB

Fot. wikipedia.orgWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.