Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

20.09.2016 NA WŁASNE USZY Reportaż Moniki Hemperek 'Ostatni taki czapnik' •  

Reportaż    Dodano: 2016-09-19 13:13

Reportaż 'Ostatni taki czapnik' opowiada o panu Kazimierzu Wójciku, który prowadzi jedyny i już ostatni w Lublinie zakład czapkarski. Nakrycia głowy szyje od 1956 r. i pomimo prawie 90 lat nadal jest aktywny zawodowo, pełen humoru i refleksji nad zmieniającym się stylem ubioru nie tylko lublinian.

/fot. pixabay.com/

- Dawniej można było odróżnić profesora na ulicy, teraz wszyscy ubierają się podobnie i niestety kupują chińskie ubrania i czapki w sklepach sieciowych - mówi i martwi się, że nie ma następcy, a jego praca to niestety ginący zawód.

Do usłyszenia we wtorek po godz. 20.00, Monika Hemperek.

/fot. Agata Matys/


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.