Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

17.02.2015 „Halo komiks” • 

Halo komiks    Dodano: 2015-02-16 15:49

W programie o komiksowej adaptacji znanego kryminału, kilku albumach z nurtu niezależnego oraz najśmieszniejszej serii pasków gazetowych na świecie.

Jedni stawiają na „Garfielda”, inni na „Fistaszki”. Są też tacy, którzy uważają, że prawdopodobnie to „Calvin i Hobbes” Billa Wattersona jest najśmieszniejszym komiksem prasowym wszechczasów. W Polsce przygody uroczego rozrabiaki oraz jego pluszowego (i bardzo żywotnego) tygrysa zadebiutowały jeszcze w latach 90. i wznawiane są po dziś dzień. O tomie zatytułowanym „Dni są po prostu za krótkie” (wyd. Egmont Polska) w dzisiejszym „Halo komiks”.

Ponadto, na recenzenckim warsztacie znalazł się drugi tom „Parkera”, zatytułowany „Firma” (wyd. Taurus Media). Bohater stworzony przez Richarda Westlake’a (piszącego pod pseudonimem Richard Stark) dość często pojawiał się w filmach, a w jego rolę wcielali się tacy aktorzy, jak Lee Marvin (w „Point Blank”), Mel Gibson (w „Payback”) i Jason Statham (w „Parkerze”). Autorem adaptacji komiksowej tego kryminału o mistrzu złodziejskiego fachu jest Darwyn Cooke.

Obok uznanych na świecie serii, w tym wydaniu audycji znalazło się również miejsce dla produkcji rodzimych autorów, wydawanych w ramach nurtu tzw. „niezależnego” - najnowszych, szalonych produkcji Łukasza Kowalczuka – „Kaiju” i „Violent Skate Bulldogs” oraz interesującego z historycznego punktu widzenia zbiorczego wydania ukazujących się podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi kserowanych gazetek „eMeFKa news”.

POSŁUCHAJ...  Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

DySzcz

Fot. DySzczWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.