Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

08.08.2015 KALEJDOSKOP REGIONALNY Reportaż Czesławy Borowik 'Miodowe życie'  •  

Kalejdoskop regionalny    Dodano: 2015-08-05 10:41

Sumiennie, codziennie, pracowicie i z zamiłowaniem doglądają swoich pasiek... zdun, inżynier i przedsiębiorca.

Dlaczego warto mówić o pszczołach i czy można pożenić pszczoły z turystyką? Kto docenia nestora polskiego i europejskiego pszczelarstwa Kazimierza Lewickiego i dlaczego powinniśmy o nim pamiętać. Zapraszam w imieniu współgospodarza programu starosty łukowskiego Janusza Kozioła i gości: pszczelarzy łukowskich Tomasza Parafiana, Karola Walo i Grzegorza Świerczewskiego, a także Jana Janczaka - członka Zarządu Woj. Związku Pszczelarzy w Lublinie i prof. zw. Bogusława Sawickiego z Uniwersytetu Przyrodniczego (Katedra Turystyki i Rekreacji).

O łukowskich pasjonatach pszczelarstwa będziemy mówić w reportażu 'Miodowe życie' i 'Kalejdoskopie regionalnym' w najbliższą sobotę tuż po godzinie 11.00.

Na program zaprasza Czesława Borowik.

Fot. DySzcz

POSŁUCHAJ... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Sponsorem reportażu jest Powiat Łukowski - Ziemia Henryka Sienkiewicza.

Ziemia Łukowska jest regionem o bogatej przeszłości i chlubnych tradycjach patriotycznych. Na naszym terenie najdłużej opierał się zaborczej przemocy ks. Stanisław Brzóska - bohater Powstania Styczniowego. W okolicach Woli Guławskiej gen. Franciszek Kleeberg stoczył ostatnią bitwę kampanii wrześniowej w 1939 r. W Woli Okrzejskiej urodził się słynny polski noblista Henryk Sienkiewicz. Z naszego powiatu wywodzą się znane rody Szaniawskich oraz Jezierskich. Bogata przeszłość, piękna historia Ziemi Łukowskiej oraz wyjątkowe walory turystyczne i przyrodnicze zachęcają do aktywnej turystyki pieszej i rowerowej. Serdecznie zapraszamy Państwa na gościnną i pełną uroku Ziemię Łukowską.

Starosta Łukowski
Janusz Kozioł

Przejdź do podstrony programu 'KALEJDOSKOP REGIONALNY'Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.