Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

06.08.2016 KALEJDOSKOP REGIONALNY Reportaż Czesławy Borowik „Euroduchowny”

Kalejdoskop regionalny    Dodano: 2016-08-05 13:35

Lubelski kościół powizytkowski to bardzo nowoczesna świątynia o bardzo starej historii z księdzem skupionym na dziedzictwie historii sztuki.

O przebojowym duchownym, który w ekspresowym tempie odnowił zabytek (kościół) wybudowany przez jeńców krzyżackich w Lublinie, a dziś udostępniany turystom jako niezwykła atrakcja (multimedialna również).

Jak księdzu kanonikowi Dariuszowi Bondyrze (na zdjęciu) udało się w ostatniej chwili rozdania środków unijnych w tym okresie programowania zdobyć 12 mln zł i do tego zrobić kapitalny remont w ciągu 2 lat w zabytkowej świątyni z początku XV wieku?

W „Kalejdoskopie regionalnym” tuż po godzinie 11.00 do wysłuchania reportażu Czesławy Borowik „Euroduchowny” zaprasza Magdalena Grydniewska.

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.