Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

03.09.2016 KALEJDOSKOP REGIONALNY Reportaż Czesławy Borowik „Słowa, które pomagają” •  

Kalejdoskop regionalny    Dodano: 2016-08-31 11:29

W Klubach Integracji Społecznej prowadzonych przez samorządy i organizacje pozarządowe spotykają się Ci, którzy chcą zmienić swój los na lepszy. Długotrwałe bezrobocie wyzwala w człowieku lęk, że niewiele potrafi i dlatego najważniejsze to przywrócić mu wiarę, że wiele może w swoim życiu zmienić.

Dlaczego osoby wykluczone społecznie lub zagrożone wykluczeniem gromadzą się w Klubach Integracji Społecznej? Co KIS może im zaproponować? Jaka jest ich aktywność w regionie, dlaczego powstał Konwent i na co liczy? Co jest do zrobienia? W jakim sensie Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej będą wspierały defaworyzowanych na rynku pracy?

Gośćmi programu będą: Maria Wójcik (Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy 'Humanus'), Anna Mazur (pedagog w janowskim Klubie Integracji Społecznej), Paweł Wiśniewski (prezes JSNP 'Humanus', koordynator Klubu Integracji Społecznej, doradca burmistrza Janowa Lubelskiego ds. ekonomii społecznej), Elżbieta Brus (Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej subregionu puławskiego), Jakub Wróblewski - kierownik OWES Lubartów (Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny), Bożena Czajkowska (sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Janowie Lubelskim). Współgospodynią spotkania będzie Małgorzata Mądry - zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

„Słowa, które pomagają” - do słuchania tego reportażu nagranego w Janowie Lubelskim i programu „Kalejdoskop regionalny' zachęcamy jak zwykle w sobotę tuż po godzinie 11.00. Realizacja akustyczna Jarosław Gołofit.

Zaprasza Czesława Borowik.

Fot. Agata Matys

Fot. materiał nadesłany

„Kalejdoskop regionalny” powstał w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego pod nazwą „Ekonomia społeczna - drogowskaz rozwoju społecznego”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

POSŁUCHAJ...Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanieWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.