Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

02.03.2014 ''Drzewo rodzinne''

Reportaż    Dodano: 2014-03-01 15:16

Wpisując się w ogólnopolski projekt archiwów państwowych 25 lutego 2014 roku, także Archiwum Państwowe w Lublinie zainaugurowało akcję 'Archiwa rodzinne'. Jej celem jest zachęcanie osób z różnych pokoleń do gromadzenia różnorodnych pamiątek po przodkach rodziny - głównie dokumentów i fotografii.

Nie chcąc poprzestać na jednej tylko konferencji, pracownicy Archiwum proponują mieszkańcom Lubelszczyzny tzw. 'Archiwalne czwartki' (jeden w miesiącu), podczas których udzielane będą nieodpłatnie porady, jak zabezpieczać, porządkować i archiwizować domowe pamiątki z przeszłości.
W audycji reportaż z konferencji w Archiwum Państwowym, podczas którego o założeniach akcji mówiła kustosz Agnieszka Konstankiewicz, ale także ze spotkania z dr Markiem Łosiem i mgr Piotrem Glądałą, którzy prezentowali przekazane do AP swoje archiwa rodzinne, a także reportaż z okolicznościowej wystawy prezentującej omawiane zbiory. Oddzielnym elementem są nagrania z pierwszych w Archiwum Lubelskim warsztatów dla osób porządkujących archiwa rodzinne. W audycji piosenki polskie i zagraniczne. Realizacja akustyczna - Piotr Król. Na audycję po 14.00 zaprasza Maria Brzezińska.


Na zdj. inauguracja akcji 'Archiwa rodzinne' w Lublinie, fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.